Cooke-uri funcționale

b) Conținut încorporat (butoane, aplicații și widgeturi de socializare)
Paginile web permit implementarea unor butoane sau widgeturi de socializare de la un terț, care permit interacțiunea utilizatorilor cu site-urile ale căror butoane sau widgeturi de socializare sunt implementate. Interacțiunea utilizatorului cu butoanele sau widgeturile de socializare de la un terț permite terțului să colecteze unele informații despre acel utilizator, inclusiv adresa IP, informații din antetul paginii și informații despre browser.

Publicitatea bazată pe interes este un mod de livra reclame pe website-urile pe care le vizitați și de a le face mai relevante pentru interesele dumneavoastră.  Interesele comune sunt grupate în funcție de activitatea de navigare desfășurată anterior iar utilizatorilor li se servește doar publicitatea care se potrivește cu interesele lor. În acest mod, publicitatea este relevantă și cât se poate de utilă.

Durată Persistent
Domeniu scoaladesustenabilitate.ro
Scop Păstrează o sesiune pentru utilizator în paginile pe care acesta le vizitează
Durată Per sesiune

Servicii de analiză prin Google Analytics

romaniafaracusti.ro folosește Google Analytics, un serviciu de analiză web a Google Inc., cu sediul în 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States („Google”).

Pe baza consimțământului dumneavoastră, Google va analiza în numele nostru modul în care dumneavoastră folosiți website-ul nostru. În acest scop, folosim, printre altele, Cookie-urile detaliate în tabelul de mai jos. Informațiile colectate de Google în legătură cu folosirea romaniafaracusti.ro de către dumneavoastră (spre exemplu, URL-ul de trimitere, paginile noastre web pe care le vizitați, tipul browserului dumneavoastră, setările de limbă, sistemul dumneavoastră de operare, rezoluția ecranului) vor fi trimise unui server Google din Statele Unite, unde vor fi stocate și analizate; rezultatele corespunzatoare ne vor fi ulterior făcute disponibile într-o formă anonimizată. În acest proces, datele referitoare la datele de trafic nu vor fi atribuite adresei IP complete pe care o folosiți. Mai mult, Google este certificat în conformitate cu standardele EU-US Privacy Shield, care asigură un nivel adecvat de protecție al datelor în ceea ce privește prelucrarea datelor de către Google în SUA.

Pentru mai multe informații despre Google Analytics vă rugăm să consultați Google Analytics Terms of Service, Google Analytics security and privacy principles, și Google Privacy Policy.

Domeniu scoaladesustenabilitate.ro
Scop Înregistrează un ID unic care este folosit pentru a genera statistici despre cum utilizează vizitatorii website-ul.
Durată 2 ani
Domeniu scoaladesustenabilitate.ro
Scop Folosit de Google Analytics pentru a regula rata de cereri.
Durată 1 zi
Durată 1 zi
Domeniu google.com
Scop Face distincția între persoane reale și bots. Ajută la determinarea cât mai exactă a numărului de utilizatori și la realizarea altor rapoarte de acest gen.
Durată Persistent
TipHTTP
Domeniugoogle.com
ScopFace distincția între persoane reale și bots.
TipHTTP
Domeniugoogle.com
ScopFace distincția între persoane reale și bots.
Serviciu YouTube
Scop Înregistrează un ID pentru a realiza statistici despre clipurile vizualizate pe YouTube.
Durată Per sesiune

ServiciuYouTube
ScopÎnregistrează un ID pentru a realiza statistici despre clipurile vizualizate pe YouTube.